Honda Accord 2.0i LS
Silnik 2.0 Benzyna  131KM
Rok produkcji 1993
Przebieg 129.000km
Cena 19.000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– centralny zamek,
– elektryczne szyby,
– elektryczne lusterka,
– ABS,
– welurowa tapicerka,
– skórzana kierownica

Samochód kupiony w Niemczech, od pierwszego i jedynego właściciela, starszego pana urodzonego w 1943 r.
Auto serwisowane w jednym serwisie ASO Honda, a następnie w autoryzowanym serwisie ATU.
Pedantycznie zadbany egzemplarz z rąk miłośnika, w niespotykanym stanie wizualnym i technicznym.
Samochód absolutnie bezwypadkowy.

Samochód posiada pierwszy lakier, który nadal błyszczy i posiada ekstremalnie mało śladów użytkowania.
Pierwszy właściciel, po zakupie nowego samochodu w 1993 roku, wykonał zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Dbał również o cykliczne przeglądy i kontrolę karoserii w trakcie użytkowania auta i dzięki temu, samochód zachował się w doskonałym stanie blacharsko-lakierniczym.

Z dokumentacji wynika, że Honda systematycznie, co roku, niezależnie od przebiegu, odwiedzała autoryzowany serwis na przegląd i serwis okresowy.

Samochód posiada segregator skrupulatnie gromadzonej przez lata dokumentacji. Znajdziemy w niej pełną dokumentację gwarancyjną, serwisową, wszystkie przeglądy TUV od 1995 do 2020 roku oraz faktury dokumentujące wymiany i naprawy od nowości do ostatniego dnia. Dokumentacja zawiera również fakturę zakupu nowego auta z 1993 roku na kwotę 35 tysięcy DM oraz fakturę na przeszło 4 tys. DM za montaż klimatyzacji.

Obecnie, po sprowadzeniu samochodu z Niemiec, założono nowy akumulator Varta oraz wymieniono świece zapłonowe. Wykonano kompletny serwis klimatyzacji. Żadna inna ingerencja w stan techniczny nie była potrzebna. Honda posiada również nowy układ wydechowy, który został założony jeszcze w Niemczech.

Wnętrze samochodu jest w stanie gabinetowym. Tapicerka siedzisk i boczków drzwi jest w idealnym stanie i pomimo upływu tylu lat zachowała swoją sprężystość. Jedynie na oparciu kierowcy jest mała skaza. Materiał i elementy kokpitu są kompletne, matowe i wyglądają jak nowe. Wewnątrz samochodu, działają wszystkie podświetlenia, lampki, kontrolki i nadal wyczuwalny jest zapach nowego – starego japońskiego auta.

Silnik i cały zespół napędowy pracuje jak nowy. W zawieszeniu nie ma luzów, a samochód prowadzi się wzorowo. Całe wyposażenie działa bez zarzutu, łącznie z klimatyzacją.

Kupno każdego auta to zazwyczaj dopiero początek wydatków. Ze statystyk wynika, że potrzeba co najmniej roku i wielu środków na doprowadzenie starego samochodu, pozornie w dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem do stanu, w którym można go bezpiecznie i bezproblemowo eksploatować.

Nie dotyczy to tego egzemplarza, gdzie pedantycznie dbano o każdy detal i nie żałowano środków ani czasu by cieszyć nim oko każdego dnia. Oferta jest kierowana do osób, które chcą kupić solidny samochód na lata i wiedzą, że dobrych, używanych, starszych samochodów jest mało, dlatego mają one swoją wartość.

Honda Accord V generacji nie jest pełnoprawnym klasykiem, ale egzemplarz w takim stanie z powodzeniem może być świetną przepustką do świata youngtimerów.

Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz termin wizyty. Rezerwacja samochodu "na słowo" jest możliwa wyłącznie na czas podróży-dojazdu. Rezerwacja samochodu na dłuższy termin jest możliwa wyłącznie na podstawie zadatku o wartości 5% ceny samochodu. Nie dokonujemy rezerwacji na podstawie zaliczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: